Kotel V8 PLUS - doprodej

 

  • šířka zásobníku umožňuje stěhování 60 cm dveřmi
  • litinové těleso
  • výkonová řada 26kW, 32kW, 38kW a 45kW
  • obsah zásobníku 265 litrů
  • pravé i levé provedení zásobníku
  • třída energetické účinnosti: A+ při spalování pelet, C při spalování uhlí

Technická data a rozměry kotle

cogwheel-145804_640

 

Popis kotle

Automatický kotel na tuhá paliva - Kotel V8 PLUS 3. emisní třída

Automatický kotel s litinovým výměníkem na tuhá paliva V 8 PLUS a V8 PLUS M (verze s řídící jednotkou EcoMax 800) na spalování hnědého uhlí ořech 2 a pelet. V kotli je možné spalovat i dřevo klasickým způsobem (mimo dotovaných kotlů).  Kotle jsou zařazeny do 4. a 3. emisní třídy dle normy ČSN EN 303-5. (Zařazení jednotlivých typů najdete v tech. datech).

Těleso kotle je litinové, složené tradičně z jednotlivých článků. Pro sestavení tělesa se používají čtyři druhy článků, přední, druhý, třetí a zadní. Přidáváním třetích článků se zvyšuje výkon kotle. Minimální počet článků je 4, maximální počet je 8. Na přední článek jsou zavěšeny horní a prostření dvířka kotle. Horní dvířka slouží jako čistící otvor horní části tělesa, prostřední dvířka slouží jako čistící otvor spodní části tělesa a zároveň slouží jako kontrolní otvor pro sledování hořáku. V zadním článku tělesa jsou otvory pro vstupní a výstupní vodu, otvor pro montáž sopouchu a otvory pro měřící jímky. K prodloužení spalinových cest slouží šamotové cihly a turbulátory. Do zásobníku kotle se přidává jednou za 6 až 10 dnů v přechodném období na jaře a na podzim. V zimě je průměrná doba přikládání 2 až 5 dní. Tyto automatické kotle se vyrábí ve výkonové řadě 26kW, 32kW, 38kW a 45 kW, s levým nebo pravým provedením násypky.

Inovované litinové hořáky kotlů mají otočnou retortu (část hořáku v níž dochází ke spalování paliva). Hořák s otočnou retortou ve srovnání s hořákem s pevnou retortou mnohem lépe spaluje palivo a snadno se zbavuje spečeného popela. Pro pohon šnekového podavače jsou použity osvědčené elektromotory a převodovky od německé firmy Nord.

Garanční palivem tohoto kotle je hnědé uhlí ořech 2 a dřevní pelety třídy A1 dle ČSN EN ISO 17225-2.

Nejvhodnějším palivem je nízkosirnaté hnědé uhlí z dolu Bílina (úpravna Ledvice) a pelety ENplus A1. Více o kvalitě těchto pelet naleznete zde.

Slovník pojmů